System grzewczy w hali namiotowej

Zarówno hale murowane jak i namiotowe wymagają tego aby stosować w nich ogrzewanie. Jego wydajność i odpowiednie ustawienie grzejników zależy jednak przede wszystkim od tego, do czego taka nieruchomość ma być zastosowana. Zupełnie inaczej podchodzi się do ogrzewania hal produkcyjnych gdzie przebywają pracownicy a inaczej wygląda ogrzewanie hal namiotowych z przeznaczeniem na magazyn. Rozwiązań z branży grzewczej jest mnóstwo i dlatego tym bardziej warto wiedzieć, na co zwracać uwagę.

 

Tworzenie ogrzewania w hali przemysłowej

 

Tworzone przez naszą firmę hale namiotowe często muszą być wyposażone w systemy grzewcze. W szczególności tyczyć się to może hal produkcyjnych, w których na co dzień pracują ludzie. Obecnie szczególnie zalecanym rozwiązaniem jest montaż promienników podczerwieni. Urządzenia tego typu mają pewną bardzo ważną zaletę – nie ogrzewają one powietrza, jakie znajduje się w pomieszczeniu. W przypadku hal przemysłowych o dużej powierzchni ogrzewanie powietrza zajmowałoby ogromną ilość czasu. Natomiast montując promiennik podczerwieni tworzymy taki efekt, że powietrze jest chłodne, ale osoby przebywające w pomieszczeniu odczuwają przyjemne ciepło. Najczęściej bywa tak, że promienniki montowane są na konstrukcji pod zadaszeniem. Wówczas nie zajmują one miejsca użytkowego a potrafią przy tym świetnie działać.

www.fourtech.pl/pl/jak-ogrzac-hale-namiotowa/

 

Ogrzewanie z użyciem nagrzewnic

 

Niektórzy przedsiębiorcy posiadają w swojej firmie nagrzewnice elektryczne. One również są w stanie świetnie ogrzewać duże obiekty. W ich przypadku jednak zachodzi zjawisko konwekcji. Mianowicie podgrzewane jest powietrze, które zaczyna krążyć wewnątrz pomieszczenia. W związku z tym tutaj koniecznie trzeba wziąć pod uwagę materiał, z jakiego wykonana została hala przemysłowa. Jeśli zdecydowaliśmy się na wersję ekonomiczną bez ocieplania to ogrzewanie nagrzewnicami niekoniecznie będzie bardzo wydajne. W tym przypadku warto pomyśleć o wspomnianych wcześniej promiennikach. Nagrzewnice dostępne są również w wersjach zasilanych gazem.

 

W naszych konstrukcjach najczęściej stosujemy ściany z płyty warstwowej o grubym rdzeniu. Dzięki temu przenikalność termiczna jest na bardzo niskim poziomie. Natomiast na poszyciu stosujemy termo-dach, który powstaje ze wzmocnionych plandek PCV. Hale stworzone w taki sposób można ogrzewać bardzo szybko, a temperatura wewnątrz nich może się długo utrzymywać na odpowiednim poziomie. Na życzenie naszego klienta możemy dopasować halę do konkretnego systemu grzewczego.